Wymiana / Reklamacja / Zwrot

Uwaga:

Zwroty towarów zakupionch w sklepie internetowym fokus.pl należy wysyłać na adres F.H FOKUS ul.Obywatelska 102/104 , 94-104 Łódź.

Zamówienie złożone przez sklep internetowy, telefonicznie, lub mailowo z odbiorem osobistym w punkcie innym niż siedziba firmy w Łodzi, gdzie zakup oraz drukowanie paragonu odbywa się w sklepie stacjonarnym, od chwili odebrania zamówienia przez konsumenta , podlega takim samym procedurom odstąpienia od umowy, zwrotu, czy wymiany, jak zamówienia realizowane na odległość, lecz wszelkich czynności związanych z tymi procedurami należy dokonywać za pośrednictwem sklepu stacjonarnego, w którym zamówienie zostało zrealizowane. 

Uprzejmie prosimy o nieprzysyłanie do siedziby firmy w Łodzi, zwrotów towarów zakupionych w sklepach stacjonarnych. 

 

Wymiana towaru:

 

Formularz wymiany.pdf

 

   Aby wymienić towar, należy dokonać zwrotu i równocześnie złożyć nowe zamówienie oraz je opłacić, lub wybrać formę płatności za pobraniem, Przyśpieszy to wymianę i zagwarantuje rezerwację towaru tak by nikt go nie wykupił zanim dotrze do nas twoja paczka.  Jeśli masz problem ze złożeniem zamówienia zadzwoń do nas, pomożemy Tel. 533-335-861. Wysyłka GRATIS od kwoty 100zł.. Wymiany można dokonać w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki. Należy pobrać i wypełnić powyższy formularz, następnie załączyć go do przesyłki i wysłać.

 Adres pod który należy odesłać towar: 

Firma Handlowa Fokus
ul. Obywatelska 102/104
94-104 Łódź 

Towar należy odpowiednio zapakować, aby zapobiec jego uszkodzeniu podczas transportu. W przypadku wymiany koszty przesyłki zwrotnej zawsze pokrywa kupujący.                                                                                                                         

Jeśli będą jakiekolwiek wątpliwości, po odbiorze przesyłki skontaktujemy się z Państwem mailowo lub telefonicznie. Aby uzyskać informacje na temat wymiany prosimy o kontakt pod nr tel. 721 144 444.

 

Reklamacja

 

Formularz reklamacji.pdf

 

Mają Państwo prawo do reklamowania towaru posiadającego wadę lub niezgodnego z zamówieniem.

Adres pod który należy odesłać towar: 
Firma Handlowa Fokus
ul. Obywatelska 102/104
94-104 Łódź 

Towar należy odpowiednio zapakować, aby zapobiec jego uszkodzeniu podczas transportu. Zarówno koszt opakowania jak i koszt przesyłki ponosi klient. Informujemy, że nie przyjmujemy paczek za pobraniem. Po odbiorze przesyłki z wyżej wymienionymi załącznikami reklamacja zostanie rozpatrzona do 14 dni i zostaną Państwo powiadomieni o jej wyniku. 

Jeśli będą jakiekolwiek wątpliwości, po odbiorze przesyłki skontaktujemy się z Państwem mailowo lub telefonicznie. Aby uzyskać informacje na temat reklamacji prosimy o kontakt pod nr tel. 721 144 444.

 

Odstąpienie od umowy / zwrot towaru

 

Odstąpienie od umowy.pdf 

 

Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas (F.H. FOKUS, Obywatelska 102/104, 94-104 Łódź, info@fokus.pl, Telefon: +48 721 144 444) o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną). Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Mogą Państwo również wypełnić i przesłać formularz odstąpienia od umowy lub jakiekolwiek inne jednoznaczne oświadczenie drogą elektroniczną na naszej stronie internetowej Odstąpienie od umowy.pdf . Jeżeli skorzystają Państwo z tej możliwości, prześlemy Państwu niezwłocznie potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy na trwałym nośniku (na przykład pocztą elektroniczną). Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Adres pod który należy odesłać towar: 
Firma Handlowa Fokus
ul. Obywatelska 102/104
94-104 Łódź 

Skutki odstąpienia od umowy 

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Proszę odesłać lub przekazać nam rzecz na adres: Firma Fokus, ul Obywatelska 102/104, 94-104 Łódź,  niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. 

Towar należy odpowiednio zapakować, aby zapobiec jego uszkodzeniu podczas transportu. Zarówno koszt opakowania jak i koszt przesyłki ponosi klient. 

Uprzejmie prosimy o niewysyłanie paczek za pobraniem. Zwrotu płatności dokonamy w ciągu 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. W przypadku płatności przez serwis Przelewy 24, środki zostaną zwrócone na to samo konto, z którego płatność została dokonana. Jeśli będą jakiekolwiek wątpliwości, po odbiorze przesyłki skontaktujemy się z Państwem mailowo lub telefonicznie. 

Aby uzyskać informacje na temat zwrotu (odstąpienia od umowy) prosimy o kontakt pod nr tel. 721 144 444.

IdoSell Trusted Reviews
4.64 / 5.00 28 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2021-08-30
Sprawna realizacja zamówienia.
2020-11-17
Obsługa bardzo dobra
pixelpixelpixelpixelpixel